Впевнена ничія, або як Катран з Друзями в футбол грали

Важко сказати за порядкову цифру цього обов’язкового дійства у 31-е грудня, але сторічний ювілей точно насувається, невідворотно, можна стверджувати. А поки це хоч і не кругла цифра, але теж знакова і в чому сенс значущості, стане відоме далі.

Чудова оболонська погода та відмінно підготовлений до свята місцевими агрономами газон настільки запрошував всіх долучатись до забавки, що головний організатор Олексій Атлашов не стримував себе і намагався вписати власне прізвище до стартового протоколу. Проте зрозумівши, що сили на головну атракцію при жбурлянні м’яча із-за бокової йому ще знадобляться, лишився в ар’єргарді. Але до початкового звукового сигналу доречно взяв слово і згадав тих, кого нажаль вже не було з нами: Сергія Токарчука багаторічного суперника у складі «Легенди» часів ХФЛ, Дмитра Логвінова головного тренера команди «Respect» теперішнього суперника по WSL, та давнього футбольного опонента як минулого так сучасного, але завжди неодмінного друга Олега Руденко з колективу «Stars». Саме ім’ям Олега Руденко прийнято рішення назвати традиційний приз, яким нагороджується автор першого забитого м’яча у зустрічі. І цей вибір невипадковий, бо Олег неодноразово виборював цю відзнаку.

Вшанувавши пам’ять хлопців, матч в незвичній чисельній кількості, а саме 12 на 12 розпочався. Капітан «Друзів» Володимир Кузьмін за звичкою повів зграю вперед, але вмить розгубився, бо лише зараз помітив відсутність Баннікова, Борисевича, Мороза, Светлічного, Сеськіна, Скрими, Путієнка та багатьох інших завсідників. За те йому із положення поза грою щиро посміхався Володимир Гонгалюк і трибуни вмить затягнули чант про бороду в офсайді. «Катран» теж не зміг розбудити вранці Волошина, Кіцаєва, Мединського, Рябчуна, Корнієнка, Корзуна, Полюховича і Сюзева, крім того продовжували відбувати тривалі дискваліфікації Святослав Ксьондзік та Ігор Самченко.

На табло незвично довго горіли нулі, але гра глядачам безумовно подобалась. Гравці в полі били щосили м’яч в будь якому напрямку, а воротарі мали змогу не замерзнути бігаючи постійно за ворота в пошуках круглого. Цей змістовний футбол перервав Павло Гербут, який відверто пожалів свого капітана Кузьміна та втілив його розрізну передачу у гол.

Другий тайм, безперечно, став окрасою футбольного року, та мабуть всього десятиліття і лише майстерність Олександра Максименко, самого здібного учня Миколи Рябова, дала змогу закарбувати кожну мить на плівку. Отримавши попередження за зауваження арбітру, шо ніби він в перерві пив коньяк, Гонгалюк зрозумів, що, наразі, він висить на палці і виліз нарешті з офсайду, а пізніше взагалі віддав пас, який талановито приховав під удар, на порожні ворота і Кузьмін не схибив. 2:0 це суттєва перевага і мусила своє слово казати Феміда, тому гідний нащадок Романа «Бормана» Коломійця без вагань вказав на позначку при першій ліпшій нагоді та Василь Начаров з першої спроби скоротив розрив у рахунку. 10 хвилин Денис Пономаренко міркував як поліпшити суддівство, а після невідпорно пробив в правий кут від Леоніда Писаненко, який витратив всю пружність на попередній стрибок для газети «Юний Пластун» і цього разу лишився охороняти кукурудзу.

В ту мить «Катран» і Їх колишній гравець в складі «Друзів» згадали як вміють рятуватись, та навіть вигравати за 15 хвилин, зокрема камбек з «Голосієво» з рахунку 1:4. Тож спочатку завершилась бездоганна по своїй геометрії комбінація, де захисник «Друзів» Ігор Моргунов вивів віч на віч Віталія Пятаєва, а той спрямував м’яч ще далі на вільного Начарова, який влучив у порожні ворота з метра. Однозначно в цьому моменті кидалось в очі невпевнені дії воротаря Євгена Іваненко, який невдало замінив Олександра Щурікова і наразі змушений був повертати теплі воротарські рукавички господарю. А вже за три хвилини потому, Василь Начаров із заплющеними очима робить хет-трик. 3:3!

«Друзі» кинули вперед всіх здобувати перемогу, включаючи Романа «Шкртела» Касіча, але все що їм вдалось це спільними діями Гербута та Гонгалюка торпедувати голкіпера «Катрана» на останніх секундах. Це був розрахунок на серію пенальті, де без брамкаря «акули» мали вчергове вхопити облизня . Проте кмітливий Атлашов вибіг на поле і цупко вхопив м’яч руками, а разом з тим і першу нічию за хто знає скільки років, та повідомив, що його кличуть батьки додому. І поки всі вмовляли Олексія залишити хоча би м’яч, він швидесенько перейшов до нагороджень. Інспектору матчу Олександру Іванову нічого не залишалось, як відправити в офіс WSL саме цей підсумковий результат.

Призи Кращім Гравцям отримали Володимир Кузьмін, у складі «Друзів» з показником гол+пас та Василь Начаров у складі «Катрана», який забив всі три гола своєї команди. Павло Гербут отримав приз імені Олега Руденко за Перший Гол в зустрічі. Були ще нагороди за турнір прогнозистів, але про це буде окрема мова в спеціальному матеріалі.

Ну і вінцем всього була вікторина, спонсором якої був улюблений шоколадний барига. Недивно що майже всі призи поділили між собою порохоботи, особливо відзначався галасливою пелькою відомій порушник спокою Олександр Сицко.

В підсумку маємо чергову класну зустріч «Катрана» та його друзів, з печаткою неабиякою значущості, бо це перший, майже за сто років, позитивний результат для «акул». І це без допомоги VAR, який в 200 милях від стадіону під керівництвом Андрія Крука чекав на своє застосування.

Хотілось подякувати всім хто долучився, за неймовірну теплу, безперечно щиру та безумовно веселу атмосферу. З Новим Роком та Різдвом Вас!

Катран - Друзі 3:3

Голи: Начаров (3) - Гербут, Кузьмін, Пономаренко